Zaburzenia identyfikacji płciowej

Zaburzenie identyfikacji płciowej (ZIP) zdarzają się rzadko. Prawdopodobną przyczyną jest zaburzenie gradientów hormonów w rozwijającej się zygocie. Dochodzi do sytuacji w której mózg nieprawidłowo rozpoznaje rzeczywistą płeć organizmu. Zaburzenie jest najczęściej rozpoznawane w między drugą połową 2 roku życia, a pierwsza połową 3 roku życia.
Zaburzenie powoduje, że osoba nim dotknięta jest niezadowolona ze swojej płci i chce zmienić się w osobę płci przeciwnej. W skrajnych przypadkach ZIP dochodzi do głębokiej rozbieżności między płcią biologiczną, a psychiczną, czyli zaburzenia nazywanego transseksualizmem.
Zaburzenie dotyczy 0 – 2% chłopców i 3 – 5% dziewczynek. Wśród osób dorosłych ZIP dotyka 1 na 12000 mężczyzn i 1 na 30000 kobiet.
Pogląd, że wychowanie ma wpływ na identyfikację płciową jest uznany za najmniej prawdopodobny ze wszystkich poglądów na ten temat.
Nie istnieją testy psychologiczne pozwalające na pewne rozpoznanie ZIP.
Istnieją metody leczenia, które w w niektórych przypadkach nie są skuteczne. Dąży się do tego, żeby osoba z ZIP na 1- 2 lata zmieniła imię, środowisko społeczne, pracę, rolę społeczną na związane z przeciwna płcią. Jeżeli osoba z ZIP nadal odczuwa nieprzemożną potrzebę zmiany płci i podtrzymuje chęć zmiany – lekarze proponują kurację hormonalną oraz operacje chirurgiczne korygujące płeć. Wtedy osoba może sądownie zmienić płeć metrykalną.
Zmian płci wymaga współpracy psychiatry, endokrynologa i chirurga plastycznego.
O praktycznej zmianie płci jest mnóstwo artykułów, które można znaleźć i przeczytać w Internecie. Nie podaję linków bo za często się zmieniają.

1. Czy można zmienić płeć?

O rodzajach płci pisałem wcześniej.
Powstaje zasadnicze pytanie czy można zmienić płeć?
To wszystko co powiem poniżej jest jedynie moim zdaniem odrębnym na podany temat.

  1. Płci genetycznej zmienić nie można.
  2. Płci anatomicznej praktycznie zmienić nie można.
  3. Płci somatycznej praktycznie zmienić nie można. U kobiet często próbuje się uformować penisa z łechtaczki i jej okolicy, ale jest to tylko namiastka penisa. Problemem jest pozbycie się pochwy czy piersi. U mężczyzn można próbować ukształtować pochwę, ale u obu płci są to tylko namiastki naturalnych narządów.
  4. Płeć psychiczną można zmienić i wtedy nie dochodzi do operacji albo nie można i potrzebna jest operacja.
  5. Płeć metrykalną można zmienić. Sąd może uznać za mężczyznę czy kobietę nawet osobę, która ma odmienną zarówno płeć genetyczną, anatomiczna jak i somatyczną.

2. Czy kuracje hormonalne i operacje chirurgiczne rzeczywiście prowadzą do zmiany płci?

Kuracja hormonalna nie zmienia płci, a jedynie zmienia fizjologię i biochemię w kierunku płci przeciwnej.
Jeżeli ktoś jest mężczyzną to po kuracji hormonalnej pozostaje mężczyzną po kuracji hormonalnej.
Mężczyzna z uciętym penisem i jądrami staje się mężczyzną po kuracji hormonalnej, z uciętym penisem i jądrami. Mężczyzna stał się wyrobem kobietopodobnym.
Podobnie jest u kobiet. Kobieta staje się namiastką mężczyzny.
Wniosek jest prosty: operacje hormonalne i chirurgiczne nie zmieniają płci.

Zmiana płci bez operacji chirurgicznej

Ostatnio sporo słyszy o się o zmianie płci bez operacji chirurgicznej, a jedynie po przejściu kuracji hormonalnej. Prowadzi to do następujących absurdów:

  • Facet, z penisem i jądrami, mający płeć metrykalną żeńską, może korzystać z toalety damskiej, może gwałcić kobiety, co ostatnio opisywano, może startować jako zawodniczka w zawodach sportowych, co daje mu nieuczciwą przewagę, itd.
  • Biologiczna kobieta może być ojcem
  • Biologiczny facet może rodzić dzieci i być matką
  • Dziecko może mieć dwie matki albo dwóch ojców

Następnym problemem jest to, że łatwość zmiany płci powoduje, że 95% zmian płci jest nie z rzeczywistej potrzeby, a dla zabawy, dla draki, bo można. Bracia staja się siostrami, mimo że nadal są facetami. Siostry staja się mężczyznami, choć nadal są kobietami.

Co należy zrobić?

Zmienić prawo.
(Pozorna) Zmiana płci powinna być możliwa, ale wyłącznie po kuracji hormonalnej i operacjach chirurgicznych. To wykluczy świrów i osoby robiące to dla draki czy dla zabawy.
Osoby, które już zmieniły płeć na podstawie wyłącznie kuracji hormonalnej powinny dostać ultimatum: albo operacyjna zmiana płci albo powrót do poprzedniej płci metrykalnej.
Zmiana płci powinna być możliwa tylko do 12 roku życia, a potem już nie. Tylko takie osoby powinny mieć prawo startowania w zawodach sportowych w nowej płci.
Takie zmiany doprowadzą do normalności i zlikwidują absurdy przyprawiające o ból głowy urzędy stanu cywilnego i robiące wodę z mózgu normalnym obywatelom.

Apel

Nie dajmy rządzić świrom! Nie dajmy się ogłupiać i narzucać sobie absurdów niezgodnych z
biologią i potrzebami społeczeństwa. Wprowadźmy normalność, nawet jeśli świrom będzie przykro z tego powodu!