Kobieta powinna być piękna

Piękno wyrażone przez symetrię ciała zawsze zapewniało, że kobieta jest zdrowa, tj. wolna od chorób genetycznych, pasożytniczych i innych. Te mniej odporne umierały przed osiągnięciem dojrzałości. Ta gwarancja jest tylko statystyczna, bo piękne kobiety również mogą mieć istotne problemy zdrowotne, ale zdarza się to na tyle rzadko, ze piękno jest dla mężczyzn oznaką zdrowia.
Piękno matki gwarantuje (również statystycznie) piękno potomstwa.
Piękno jest wartością powstałą w trakcie ewolucji. Dlatego mniej piękne kobiety od zarania wieków oszukują mężczyzn co do swojej rzeczywistej urody stosując makijaż, operacje plastyczne i dziesiątki innych zabiegów upiększających, na których zupełnie sie nie znam. Kobiety będą wiedziały o co chodzi.
Piękno jest wartością powstałą w toku ewolucji. Populacja jest populacją średnich. Dlatego najpiękniejsze, najbardziej symetryczne, są kobiety przeciętne, te które spotykamy na ulicach. Są też najłatwiejsze (ze względu na ilość) do zdobycia.
Drobne nieprzeciętności, jak na przykład szerszy rozstaw oczu powodują, że ich posiadaczki czasem wydają się jeszcze piękniejsze.
Im piękniejsza kobieta tym większe prawdopodobieństwo znalezienia pięknego partnera.
Kobiety nieprzeciętnie piękne są odchyłką od populacyjnej normy, wybrykiem natury. Niemal zawsze ich piękno jest kompensowane przez braki w psychice czy innym zakresie, a więc w pewnym sensie są oszustwem bo najczęściej zawodzą (seksualne) oczekiwania mężczyzn.

Kobieta powinna być dziewicą

Dziewictwo od wieków jest oznaką, że kobieta jest wolna od chorób przenoszonych droga płciową. Jest oznaką, ze nie jest w ciąży, a jej partner nie będzie musiał łożyć na wychowywanie nie swoich potomków, a więc i nie swoich genów. Dziewica prawdopodobnie była ukrywana przez rodziców i nie ma dużego obycia i wiedzy o ludziach i świecie, nie ma dużych oczekiwań, a więc łatwiej jest się z nią dogadać i ułożyć wspólne życie.
Dzisiaj dziewictwo, w kulturze zachodniej, nie ma takiego znaczenia jak niegdyś. Choroby i ciążę – można wykryć prostymi sposobami.
Dziewica, najczęściej oznaczała młodą dziewczynę. Podobno najpiękniejsze są kobiety w wieku ok. 16 lat. Gdy hormony zaczynały buzować, a kobieta zaczynała być chętna – to był znakomity moment na wydanie jej za mąż.
Złośliwe feministki twierdzą, że powodem wymogu dziewictwa jest strach przed porównaniem z innymi mężczyznami. Taki strach zdarza się, ale dotyczy zaledwie 10 – 15% mężczyzn i na ogół jest słabszy niż ochota na bliższe kontakty. Zwłaszcza, że większość spotykanych kobiet nie jest dziewicami.
Dziewictwo to wymóg kulturowy, a nie ewolucyjny.

Kobieta powinna być młoda

Młoda, oznacza niedoświadczona, nie zmanierowana, czasem nawet głupia, zdrowa, prawdopodobnie dziewica. Dobry materiał do odchowania. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że średnia życia nie tak dawno wynosiła 25 – 35 lat, to gdy kobieta zachodziła młodo w ciążę miała szansę na odchowanie potomstwa. Oczywiście o ile nie umarła w czasie porodu, czy połogu. Rozród kobiet jest na ogół ograniczony do okresu między 13 – 45 r. życia. Wymóg młodości jest ewolucyjny.

Kobieta powinna być głupia

Młodzi mężczyźni wolą głupie, niedoświadczone, nie mające własnego zdania, młode kobiety, żeby mogli nimi łatwiej manipulować. Ponieważ sami nie są zbyt mądrzy – na ogół nie udaje się im zdominować kobiet. Głupota kobiet często jest udawana. Głupia kobieta to materiał na życiowy epizod. Mądra kobieta to materiał na partnerkę na całe życie.
W obecnych czasach liczba głupich kobiet drastycznie się zmniejszyła, co widać po przyroście naturalnym.
Ten wymóg nie jest ani ewolucyjny ani kulturowy. Po prostu pomysł niezbyt mądrych facetów.

Kobieta powinna być chętna

To złożony problem. Chęci obu stron powinny być podobne. Ponieważ to akurat jest temat, na który rzadko się w związkach rozmawia, ludzie bardzo często są niedobrani pod tym względem.

Kobieta powinna mieć seksapil

Seksapil (sex appeal) jest różnie definiowany. Dla mnie to kwintesencja kobiecości i emanująca obietnica seksu. Seksualny zew, który powoduje, że mężczyźni tracą dla kobiety głowę i często pieniądze. Wyraża się w wyglądzie, ubiorze, sposobie poruszania się, w gestach, spojrzeniach, zachowaniach, tonie głosu. Seksapil ma się lub nie. Jest darem. Nie można się tego nauczyć. Występuje rzadko, u jednej kobiety na sto lub jeszcze rzadziej. Kobieta mająca seksapil nie zawsze jest piękna, czasem jedynie przeciętna, a nawet brzydka.
Kobieta obdarzona seksapilem może być prawdziwym wyzwaniem dla mężczyzny, który chciałby ją zatrzymać na dłużej.
Mówiąc bardziej obrazowo, jest jak średniowieczny szczurołap z fujarką, za której dźwiękiem podążają samce i nie zważają na nic, nawet na to, że wpadają do rzeki i toną.

Inne wymagania

Wymagań może być mnóstwo. Dobrze jak kobieta potrafi znakomicie gotować, itd. Ale to samo dotyczy też mężczyzn.

Podsumowanie

Kobieta powinna być młoda i piękna. Ten wymóg będzie obowiązywał zawsze. Fajnie jeśli jest jeszcze przy tym dziewicą. Oddzielnym pytaniem jest dlaczego ewolucja promowała młodość i piękno? Odpowiem na to pytanie w innym poście.